Bakım Spreyi

SELCO 56

Tüm elektrikli ve elektronik ekipmanlar için üniversal bir bakım ürünü: aynı anda nemi giderir ve dışarı hapseder, korozyona ve oksitlenmeye karşı korur ve yağlama sağlar, nüfuz eder ve temizler.
SELCO 56 nem, korozyon, kir veya sürtünme kaynaklı elektrik arızalarını önlemek ve onarmak için özel olarak hazırlanmış, kararlı, bir inert organik formüldür. Etkisi, aşağıdaki özelliklerinden gelmektedir:
Çok düşük yüzey gerilmesi, yüksek kapiler hareket ve güçlü metal yatkınlığı, ona kusursuz nüfuz ve yayılma gücü sağlar (beklenen kaplama + 140 m2/litre). Bu nedenle mikroskopik film herhangi bir nemin altında yayılara tüm yüzeyi kaplamak suretiyle bitirme gözeneklerine ve çatlaklarına nüfuz eder. Nüfuz, 24 saat sürer ve bu da tüm nemi ortadan kaldırmak için önemlidir. Bu aynı zamanda paslı ve donmuş parçaları da rahatlatır.
Kesintisiz moleküler tabaka kendi kendini onarır, asla kurumaz veya gevrekleşmez ve yüzeyi sonradan oluşacak neme ve korozyona karşı mühürler. Özel korozyon koruma özelliklerini sağlayan ürünün uçucu olmayan kısmında yayılan çoklu, kompleks bir inhibitörler sistemidir. Yalıtkan tabaka, korozyon akımı akışına direnir, aktif metal yüzey iyonlarına tutunarak pasifleştirme sağlar, bariyer tabaka ile elektrolit ve korozif ortamı ortadan kaldırır.
SELCO 56’nın uçucu kısmı, ek bir avantaj olarak temizleme etkisi sunar ve 4-6 saat sonra buharlaşacaktır. Geri kalan tabakanın kayganlığı mükemmeldir ve ihtiyaç duyulduğu yerlerde hassas yağlama imkanı sunar. SELCO 56’nın yüksek dielektrik gücü onu yüksek gerilimli uygulamalar için ideal kılar. Elektrik direncini arttırmaz ancak elektriksel özellikleri başlangıç değerlerine getir. SELCO 56’nın koruma süresi, çevre koşullarına göre farklılık gösterecek olup en iyi sonuçlar kapalı mekanlarda alınır. Asla kurumayan kuru bir tabaka olduğundan dolayı, dış mekanda doğrudan hava koşullarına maruz kalma koruma süresini sınırlandırabilir ve tekrar uygulama gerektirecektir.

Tipik Uygulamalar

Tüm elektrikli ekipmanların ömrünü uzatmak ve acil durum ekipmanlarını çalışır halde tutmak önleyici bakım programı: jeneratörler, pompalar, vs. Taşkın, yüksek nem, tuzlu hava vs gibi kötü ortam koşullarından kaynaklanan arızaları ortadan kaldırır. Sızıntı önleme ve arklanma ilk direnç değerlerinin yeniden sağlanmasından dolayı verimliliği arttırır. Tüm elektrikli ekipmanlarda depolama ve taşıma sırasında korozyon koruması (söküm gerekmez)Kontakların yağlanması
Klimalar, alarmlar, ak kutup başları ve kabloları, üfleyiciler, ampul terminalleri, baralar, devre kesiciler, bobin iletkenleri, kontaklar, kontroller, asansörler, filtreler, sigortalar, geyçler, jeneratörler, muhafazalar, manyetolar, izolatörler, kovanlar, ölçüm aletleri, metreler, mikrofonlar, motolar, osilatörler, PBX ekipmanları, panolar, bujiler, gerilimölçerler, alıcılar, röleler, reostalar, sinyal sistemleri, soketler, solenoidler, hoparlörler, anahtarlar ve şalter panoları, senkronizerler, test ekipmanları, bağlantı ucu blokları, bağlantı ucu koruyucuları, zamanlayıcılar, takımlar, transformatörler, vericiler, tüpler, kaynak makineleri ve terminal kablolarında kullanım için

SELCO – 56’NIN FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ
PARLAMA NOKTASI (AÇIK KAP) 80 ° C
DAMITMA ARALIĞI 76-365 ° C
PARLAMA NOKTASI KURU FİLM (AÇIK KAP) 235 ° C
ISI DİRENCİ BOZULMASI 150 ° C’DE BAŞLAR.
ÖZGÜL AĞIRLIK (20 ° C.) 0.92 +/ -0.02
DİELEKTRİK DAYANIMI (ASTM D-877) 31.500 V
ORTALAMA FİLM KALINLIĞI 1 İLA MİKRON
BEKLENEN KAPLAMA 100 – 140 M 2 /1