Co-Kontak Temizleyici

Elektronik Elemanlar için Hassas Temizleme Solventi

SELCO CO KONTAK TEMİZLEYİCİSİ, yumuşak, kararlı ve inert bir temizleyici olup son derece hassas elektronik hassas ekipmanları temizlemek için tasarlanmıştır. Hafif kirleticiler, toz, hav, nem, atmosferik yağlar veya hafif yağların giderilmesi için kullanılır ve aşağıdaki ana özelliklere sahiptir:

  • Hızlı ve komple buharlaşma
  • Yüksek saflık – kalıntı bırakmaz
  • Etkili- düşük yüzey gerilimi, istenilen çözücülük ile yüksek yoğunluk
  • Malzemeler için zararsız olduğundan dolayı kullanımı güvenli
  • Leke bırakmaz ve kararlıdır
  • Ultrasonik ve buhar gres giderici takviyesi

CO CONTACT KONTAK TEMİZLEYİCİ, , yüksek saflık derecesini muhafaza etmek için sadece aerosol kaplarında satılır. Temizlik maddesi kalıntıları frekans kapasitansını değiştirmeye olan direnci arttırabileceğinden, yüksek saflık kontaklardaki elektronik bileşenlerin temizlenmesi için gereklidir.  CO-KONTAK TEMİZLEYİCİ’deki çözünemez kalıntı içeriği, milyonda 10 parça veya daha azdır.

SELCO CO KONTAK TEMİZLEYİCİ, bir takviye olarak ya da buhar gres giderme veya ultrasonik temizleme yerine kullanılabilir. Aerosol ambalajı sayesinde <yerinde> temizliğe imkan verdiğinden, ekipman parçalarının sökülmesi ve yeniden takılması gerekmez.

CO KONTAK TEMİZLEYİCİ  nasıl çalışır?
Verimli ve derinlemesine temizlik düşük yüzey gerilimi ve yüksek yoğunluk ile elde edilir. Düşük yüzey gerilimi mikroskopik gözenekler ve çatlaklara nüfuz sağlar ve aynı zamanda iyi ıslatma özellikleri sağlar. Yüksek yoğunluktan kaynaklanan ağırlık baskısı nüfuzu kolaylaştırır. Aerosol ie uygulamadan kaynaklanan basınç yüzeyden kir kalıntılarını giderir ve çözünmüş yağların solvent ile giderilmesi birkaç saniyelik bir işe haline gelir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER
1. Damıtma 
a) Başlangıç Kaynama Noktası  oC, min
b) Kuruma Noktası, oC Maks
:  63
:  70
2. Bileşim
a) Aromatikler, % H.max
b) Saturates, % H.max
:   1.0
:  98.5
3. 25 oC’de yoğunluk, maks :  0.687
4. Renk (Saybolt ) :  +30
5. Sülfür içeriği, ppm, maks :  75
6. 50  oC’de 3 saat, bakır şerit korozyonu, maks :  1