Ağır Makine Sanayi

YÜKSEK SICAKLIKLI UYGULAMALAR

Yüksek Sıcaklıklı Zincir Yağı

SF-600, genellikle yüksek sıcaklıklı yağlama kapasitesine sahip sentetik baz stokları ile özel olarak formüle edilmiş yüksek sıcaklık yağlama yağıdır. Özenli katkı maddesi seçimi, yüksek sıcaklıkta ayrışmaya karşı dayanıklı ve petrol bazlı ürünlerin doğal olarak ürettiği pislik veya karbon birikintisi oluşumunu önleyen bir sıvı sağlar.   Bu da ekipmanların ömrünü uzatmakla kalmayıp, daha az bakıma ihtiyaç duymalarını sağlarken aynı zamanda masraflı aksama süresini önemli ölçüde azaltır.

 

Yüksek Sıcaklıklı Yatak Gresi

SG-350, Pastane Fırınlarının üfleyici vantilatörleri için tavsiye edilir. Aynı zamanda gemi yardımcı makinelerinde de kullanılabilir. SG-350 aynı zamanda, ekstrem sıcaklık koşulları, yüksek hızlar veya suyla yıkanma direncinin söz konusu olduğu her yerde, sızdırmaz veya yeniden paketlenebilir bilyalı yataklar veya rulmanlar da dahil olmak üzere endüstriyel yağlama için de tavsiye edilir. Tipik endüstriyel uygulamalar arasında, salınımlı hareketin ve titreşimin problemlere neden olduğu taşıma bantları, küçük alternatör ataklar, yüksek hızlı minyatür bilyalı yataklar ve yatak uygulamaları yer almaktadır.

 

AĞIR İŞ UYGULAMALARI

Ağır İş Dişli kutusu Yağı

SF-400 serisi, uzun süreli üstün koruma sağlamak için hem Poli Alfa Olefin (SHC) baz stoklarındaki hem de kompleks katkı sistemlerindeki en son teknik ilerlemeleri birleştirir. SF-400 Serisinin üstün oksidasyon kararlılığı, yağ değişim periyotlarının uzamasını sağlar. Bu yağlama yağlarının ısıl kararlılığı, çoğu petrol yağının aksine yüksek sıcaklık düzeylerinde koruma sağlar.

 

Ağır İş Kompresör Yağı

SELCO SF-500, döner ve pistonlu endüstriye kompresörlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış sentetik bir sıvıdır.  Ürün, olağanüstü oksidasyon direnci ile yakından bağlantılı kusursuz yüksek sıcaklık özellikleri sergiler.

Piyasada mevcut yağlama yağları, çoğunlukla kompresör ihtiyaçlarından ödün vermektedir; örneğin MIL şartnamelerine göre formüle edilen otomotiv karteri yağları pistonlu birimlerde, valflar üzerinde ağır karbon ve kül birikintisi oluşurken, öte yandan SELCO ürünleri, yalnızca kompresörler için formüle edilmiştir. 

 

BAKIM UYGULAMALARI

Suya Dayanıklı Gres

Sulu ortamda yağlama gerektiren herhangi bir uygulama, tekerlek yatakları, elektrikli motor yatakları, su pompaları, bilyalı mafsallar, palet makaraları vb.

 

Temizleyici, Pas Söktürücü Ürünler

SELCO 56, tüm elektrikli ve elektronik ekipmanlar için üniversal bir bakım ürünüdür: aynı anda nemi giderir ve dışarı hapseder, korozyona ve oksitlenmeye karşı korur ve yağlama sağlar, nüfuz eder ve temizler.

 

Korozyon Koruması

SELCO 57 KOROZYON ÖNLEYİCİ, nemi gidererek ve yeniden oluşmasını önleyerek ve su ve oksijene karşı kalıcı bir koruma bariyeri oluşturarak pası ve korozyonu önleyen, parafin yağ bazı içinde çoklu organik bir inhibitör sistemidir.   Nüfuz eder ve yağlama sağlar.

 

Elektrik Kontağı Temizleme Aerosolü

SELCO CO KONTAK TEMİZLEYİCİSİ ELEKTRONİK ELEMAN HASSAS TEMİZLEME SOLVENTİ, yumuşak, kararlı ve inert bir temizleyici olup son derece hassas elektronik hassas ekipmanları temizlemek için tasarlanmıştır.  Hafif kirleticiler, toz, hav, nem, atmosferik yağlar veya hafif yağların giderilmesi için kullanılır.

 

Çelik Halat Yağlama Yağı

SG – 225 ÇELİK HALAT YAĞLAMA YAĞI (QWIK-KURUMA) çelik halatların yağlanmasında ve korunmasında büyük bir teknolojik gelişme teşkil eder.  Göbeğe kadar işleyecek ve 3-4 dakika içinde dokunulabilecek kadar kuruyacak şekilde formüle edilmiştir. SG-225, olağan zahmetli uygulama problemleri olmadan pozitif yağlama ve pozitif pas koruması sağlar. Uygulandığında, esnek bir kaplama sağlayarak yüzeylerin tozdan ve diğer kirletici maddelerden arınmış halde kalmasını sağlar.

 

Açık Dişli Yağlama Yağı

SG-250, uygulandığında, tüm alanları hızlıca sıvı yağlama yağı filmi ile kaplar. Kısa bir süre sonra, “taşıyıcı” buharlaşarak geride olumlu bir yağlama sağlayan güçlü ve dayanıklı bir kaplama bırakır.

Kaydırma Bileşikleri

BOSTIK NEVER SEEZ® Bileşiği, en uç basınç ve kirletici madde koşulları altında bile metal parçalara sızdırmazlık sağlayan ve onları koruyan özel bir hidrokarbon taşıyıcı içinde çok ince bir şekilde kaplanmış metal partiküller içeren üstün ekstrem yüksek sıcaklıklı kaydırıcı ve ekstrem basınçlı yağlama bileşiğidir. Dökümhaneler, Gaz Şirketi, Tarla jeneratörleri, Lehim Demir Uçları, baskılı geçirmelerin birleştirilmesi ve sökülmesi, frezeler ve anahtarlı bileşenler, Boru dişi bileşiğinde kullanılabilir.