Gıda ve İlaç

Gıda Sınıfı Kullanımlar

Hidrolik Yağ  NSF H1 Tescilli (tescil no. 132479)

 

SF- 33O Sentetik Gıda Sınıfı Yağlama Yağı temiz ortamlarda kullanıma yönelik zehirli olmayan, mineral hidro karbonsuz bir seridir. Ürün NSF International tarafından H1 sınıfı yağlama yağı olarak onaylanmıştır. Ürün USDA H1*21 CFR gerekliliklerini karşılamaktadır.

Vizkoziteler( 40°C) 32, 46, 68, 150,220, 320 & 450 Cst

 

Gıdalarla Kullanabilen Gres, Tescilli (tescil no. 136684)

 

PTFE’li Never-Seez® Beyaz Gıda Sınıfı, besinle tesadüfi temasın söz konusu olduğu durumlarda, tamamen FDA gerekliliklerini karşılayan maddelerden oluşan birinci kalite bir yağlama yağdır. Ürün, Birleşik Devletler Tarım Bakanlığı tarafından, Federal Et ve Kümes Hayvanları Ürünleri Denetim Programı kapsamında işletmelerde kullanım için onaylanmıştır. FDA izinli PTFE’nin eşsiz dağılımı, özellikle ince bir yağ tabakasının istendiği durumlarda ek yağlama sağlar. PTFE’li Never-Seez Beyaz Gıda Sınıfı neredeyse kokusuz, renksiz ve tatsızdır. Bir besin işleme tesisindeki çeşitli hizmetler için kullanılabilen çok amaçlı bir yağdır.

 

Düşük Sıcaklık Uygulamaları

Düşük Sıcaklıklarda uygulama GRESLER

SELCO SG -360, sentetikleştirilmiş hidrokarbon sıvıyı lityum kompleks sabun yoğunlaştırıcı ile birleştiren yüksek performanslı bir grestir. Yoğunlaştırıcı sistem yüksek damlama noktası, kusursuz suya dayanıklılık ve güçlü yapısal kararlılık sağlar.  Sentetik baz yağın benzersiz fiziksel özellikleri, seçkin katkı maddeleri ile birlikte, aşınmaya, pasa, korozyona ve yüksek sıcaklık bozunmasına karşı olağanüstü koruma sağlar. Sentetik baz yağının mumsuz özelliği düşük sıcaklıkta devingenlik/ pompalanabilirlik, çok düşük başlama ve çalışma tork değerleri sağlar.

Ayrıca, sentetik baz sıvısının çekme özelliği, madeni yağdan çok daha düşük olup bu durum yuvarlanan eleman yataklarının yük bölgesinde sıcaklık düşüşleri sağlar.

 

SG-900 yağı, özel bir kompleks Lityum sabunuyla kıvamı yoğunlaştırılmış bir Silikon Yağlama sıvısından oluşur. Yağ, esasen orta-ağır yük altında ve (-50° C-220° C) arası sıcaklıklarda rulmanların çalışmasında kullanılmak üzere için tasarlanmıştır. Bu gres, (hafif, orta ve yoğun) üç farklı kıvam derecesi sunar.

 

R22 ve amonyak gibi soğutucular kullanan sistemlere uygun kompresör yağı

 

SELCO SF-300 Serisi, özellikle soğutucu kompresörler için geliştirilmiş, düşük akma noktasına sahip, Sıfır mum içerikli, yüksek doğal vizkozite ve ısıl kararlılığa sahip tamamen sentetik bir endüstriyel yağ ailesidir. Soğutucu gazların ve diğer sistem bileşenlerinin varlığında yüksek bir kimyasal kararlık sergilerler ve uçuculukları düşüktür. Düşük çözünürlükleri R22 ve amonyak gibi soğutucu gazlar kullanan sistemler için uygun hale getirir.

 

Sentetik Soğutma Kompresör Yağlama Yağı (H F C – 134 A için)

 

SF 590 Sentetik yağlar, seçkin poliol ester alkalin yağlar ve olağanüstü yağlama, aşınma koruması, termal ısıl ve kimyasal kararlılık ve uygun karışırlık sağlayan eşsiz katkı maddelerinden formüle edilmiştir. SF 590, özellikle HFC soğutucularının kullanıldığı kompresör ve sistem bileşenlerini yağlamak için özel olarak geliştirilmiştir. HFC’ler dünya piyasasında CFC’lerin yerini alan ozon tabakasına dost, klorsüz soğutuculardır. Selco SF 590 yağlama yağlarının performansı, geniş bir dizi soğutma ve klima sisteminde HFC’lerle yeterli düzeyde belgelendirilmiştir.

 

Yüksek sıcaklık uygulamaları

 

Yüksek sıcaklık zincir yağı

 

SF-600, genellikle yüksek sıcaklıklı yağlama kapasitesine sahip sentetik alkalin yağlar ile özel olarak formüle edilmiş yüksek sıcaklık yağlama yağıdır. Özenli katkı maddesi seçimi, yüksek sıcaklıkta ayrışmaya karşı dayanıklı ve petrol bazlı ürünlerin doğal olarak ürettiği pislik veya karbon birikintisi oluşumunu önleyen bir sıvı sağlar.   Bu da ekipmanların ömrünü uzatmakla kalmayıp, daha az bakıma ihtiyaç duymalarını sağlarken aynı zamanda masraflı aksama süresini önemli ölçüde azaltır.

Yüksek Sıcaklıklı Yatak Gresi

SG-350, Pastane Fırınlarının üfleyici vantilatörleri için tavsiye edilir. Aynı zamanda gemi yardımcı makinelerinde de kullanılabilir. SG-350 aynı zamanda, ekstrem sıcaklık koşulları, yüksek hızlar veya suyla yıkanma direncinin söz konusu olduğu her yerde, sızdırmaz veya yeniden paketlenebilir bilyalı yataklar veya rulmanlar da dahil olmak üzere endüstriyel yağlama için de tavsiye edilir.  Tipik endüstriyel uygulamalar arasında, salınımlı hareketin ve titreşimin problemlere neden olduğu taşıma bantları, küçük alternatör ataklar, yüksek hızlı minyatür bilyalı yataklar ve yatak uygulamaları yer almaktadır.

Bakım Uygulamaları

Suya Dayanıklı Gres

Sulu ortamda yağlama gerektiren herhangi bir uygulama, tekerlek yatakları, elektrikli motor yatakları, su pompaları, bilyalı mafsallar, palet makaraları vb

Temizleyici, Pas Söktürücü Ürünler

SELCO 56, tüm elektrikli ve elektronik ekipmanlar için üniversal bir bakım ürünüdür: aynı anda nemi giderir ve dışarı hapseder, korozyona ve oksitlenmeye karşı korur ve yağlama sağlar, nüfuz eder ve temizler.

 

Korozyon Koruması

SELCO 57 KOROZYON ÖNLEYİCİ, nemi gidererek ve yeniden oluşmasını önleyerek ve su ve oksijene karşı kalıcı bir koruma bariyeri oluşturarak pası ve korozyonu önleyen, parafin yağ bazı içinde çoklu organik bir inhibitör sistemidir.   Nüfuz eder ve yağlama sağlar.

Ağır İş Dişli kutusu Yağ

SF-400 serisi, uzun süreli üstün koruma sağlamak için hem Poli Alfa Olefin (SHC) baz stoklarındaki hem de kompleks katkı sistemlerindeki en son teknik ilerlemeleri birleştirir. SF-400 Serisinin üstün oksidasyon kararlılığı, yağ değişim periyotlarının uzamasını sağlar. Bu yağlama yağlarının ısıl kararlılığı, çoğu petrol yağının aksine yüksek sıcaklık düzeylerinde koruma sağlar.

Elektrik Kontağı Temizleme Aerosolü

SELCO CO KONTAK TEMİZLEYİCİSİ ELEKTRONİK ELEMAN HASSAS TEMİZLEME SOLVENTİ, yumuşak, kararlı ve inert bir temizleyici olup son derece hassas elektronik hassas ekipmanları temizlemek için tasarlanmıştır.  Hafif kirleticiler, toz, hav, nem, atmosferik yağlar veya hafif yağların giderilmesi için kullanılır.

 

Çelik Halat Yağlama Yağı

SG – 225 ÇELİK HALAT YAĞLAMA YAĞI (QWIK-KURUMA) çelik halatların yağlanmasında ve korunmasında büyük bir teknolojik gelişme teşkil eder.  Göbeğe kadar işleyecek ve 3-4 dakika içinde dokunulabilecek kadar kuruyacak şekilde formüle edilmiştir. SG-225, olağan zahmetli uygulama problemleri olmadan pozitif yağlama ve pozitif pas koruması sağlar. Uygulandığında, esnek bir kaplama sağlayarak yüzeylerin tozdan ve diğer kirletici maddelerden arınmış halde kalmasını sağlar.

Açık Dişli Yağlama Yağı

SG-250, uygulandığında, tüm alanları hızlıca sıvı yağlama yağı filmi ile kaplar. Kısa bir süre sonra, “taşıyıcı” buharlaşarak geride olumlu bir yağlama sağlayan güçlü ve dayanıklı bir kaplama bırakır.

Bunlar ve başka çeşitli ürünler ilginizi çekebilir. Buraya sizin için ürün broşürümüzü ekliyoruz. Sizinle görüşmekten ve özel yağlama yağı ihtiyaçlarınızla ilgili diğer sorularınız yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

Lütfen aşağıdaki adresten bizimle temasa geçmekte tereddüt etmeyiniz.