Paslanma Önleyici Sprey

SELCO 57

Korozyon Önleyici

SELCO 57 nemi gidererek ve yeniden oluşmasını önleyerek ve su ve oksijene karşı kalıcı bir koruma bariyeri oluşturarak pası ve korozyonu önleyen, parafin yağ bazı içinde çoklu organik bir inhibitör sistemidir. Nüfuz eder ve yağlama sağlar.

SELCO 57, asla kurumayan veya kırılganlaşmayan ve yüzeyin en ince gözeneklerine ve çatlaklarına kadar nüfuz eden, ince, görünmez bir film oluşturur. Metal makine ile işlenmeden, kaynaklanmadan, mühürlenmeden veya başka şekilde işlenmeden önce temizlenmesi gerekmez.   Yüzeyin çıplak, boyalı veya kaplamalı olmadı fark etmeksizin, demir, çelik alüminyum pirinç, bakır ve yaygın olarak kullanılan diğer tüm metal ve alaşımların üzerine uygulanabilir. Tuz asitleri veya kostik buharlar içeren korozif atmosfere karşı bilhassa etkili koruma sağlar.  SELCO 57, korozyondan koruma özelliklerine ek olarak, yüksek nüfuz gücü ve yağlılık ile pası çözerek hareketli parçaları gevşetme ve yağlama avantajına sahiptir. Bu, SELCO 57‘yi ideal bir bakım ürünü yapar.

SELCO 57, koşulların gerektirdiği şekilde püskürtülerek, fırça ile, sürülerek veya batırma yoluyla uygulanabilir. Benzersiz yayılma ve nüfuz özellikleri, işleme tabi tutulan tüm yüzeyin en ince hassas mekanizmaları, gözenekleri ve çatlaklarına varana kadar bütünüyle kaplanmasını ve korunmasını sağlar. Toleransları değiştirmez.

SELCO 57, litre başına yaklaşık 140 m2’lik bir kaplama beklentisiyle, ekonomik bir kullanım sunar ve diğer koruyucu kaplamaların giderilmesi için genellikle gereken maliyetler ortadan kalkar.

SELCO 57‘nin koruma süresi çevre koşullarına göre değişecektir. Asla kurumayan ince ve yumuşak film tabakası sayesinde, SELCO 57 öncelikli olarak kapalı alanlarda kullanıma yöneliktir ve işlenen metallerin doğrudan hava koşullarına maruz kalmasından kaçınılmalıdır.

Şiddetli atmosferik koşulların söz konusu olduğu yerlerde veya uzun süreli depolamalarda.

SELCO 57, MIL.-C-23411 sayılı ABD Ordu Şartnamelerine ( NATO Stok No. 8030-17 ) uygundur. Ayrıca Lawrence Hidrojen Sızıntı Testine (yüksek dayanımlı çelikler – hidrojen gevretmesi) göre EMNİYETLİ olarak da onaylanmış olup diğer birçok askeri veya endüstriyel ürün üreticisinin şartnamelerine uygundur.