Kuru Film Yağlayıcı

Genel Tanım

SG-600, minimum miktarda bağlayıcı içeren, hızlı kuruyan bir çözücü sistemi içinde bir Molibden Disülfit çözeltisidir. Sonuçta ortaya çıkan film üstün tutunma kabiliyetine ve olağanüstü aşınma dayanımına sahiptir.
Bu katı film yağlayıcı yüksek yük ve düşük hız altında çalışan sürtünen metal yüzeylerde hasarı ve tutukluğu önler SG-600, -74 °C ila 400 °C arası sıcaklıklarda etkilidir.

Tavsiye Edilen Kullanım

SG-600, çok geniş kullanım alanına sahip mükemmel bir genel amaçlı kuru yağlayıcıdır. İnce bir SG-600 tabakası, hasar veya tutukluk söz konusu olmaksızın dişli bağlantıların etkili bir şekilde birleştirilebilmesini ve sökülebilmesini sağlar. Makine atölyelerinde, aksamayan sorunsuz çalışmalarını sağlamak için yatak yolları, kılavuzlar, vida açma millerine, ölü merkezler vs’ye uygulayın. SG-600 uygulanan yeni ve yeniden yapılmış parçalar, düşük sürtünme ile alışacak ve başlatma sırasında yüzey hasarı oluşmayacaktır.

Uygulama Tavsiyesi

Kaplamanın uygulanacağı alan temiz ve kuru olmalıdır.  Yağ veya gres tabakaları çözücü bir temizlik maddesi veya buharla yağ giderme işlemi ile giderilmelidir. Eğer yüzeylerde aşırı korozyon veya pas varsa, mekanik veya kimyasal araçlar kullanarak giderin.

Fiziksel Özellikler

Renk
Koyu Gri
Sürtünme katsayısı
0.23  (Statik)
Parlama noktası
Yok
Katman Kalınlığı
7-15  mikron
Sıc. Aralığı
-74°C ila 400 °C
Bağlayıcı
İnorganik yani (Sodyum Silikat değil)

Kuru film yağlayıcılar veya bağlı kaplamalar terimi, reçine benzeri bir organik veya inorganik bağlayıcıya dahil edilmiş katı yağlayıcılar için kullanılır. Kuruduktan sonra, kayar film yüksek basınçlara ve uç sıcaklıklara dayanıklı hale gelir ve toz emmez ve uzun süre boyunca işlevsel kalır.

Diğer Kuru Film Yağlayıcılar

SG – 620 TEFLON SPREY
SG – 630 MOLİBDEN SPREY
Selco Çinko Sprey