Tekstil Endüstrisi

TEKSTİL ENDÜSTRİSİ İÇİN SENTETİK YAĞLAR

ÖRME

Knittol SPL

Büyük çaplı dairesel örgü makinelerindeki iğne ve iğne kafaları için üstün yağlama yağı

Knittol SPL, parçaları temizleme özelliklerine sahip beraber özel bir baz ürün halinde özel olarak geliştirilmiş örgü yağıdır. Sentetik benzeri özelliklere sahip, özenle seçilmiş baz taşıyıcı tasarruf ve performans sağlar. Ürün, gelişmiş teknoloji fiberler üzerinde geliştirilmiş yağlama, dağılım, emülsiyon ve temizleme özelliklerine sahiptir.

Knittol ZX

%100 sentetik örgü yağı

Knittol ZX, büyük çaplı dairesel örme makinelerindeki iğneler ve iğne kafaları için özel bir yağlama yağıdır. Makinenin en yüksek hızında bile az aşınma garantisini veren aşırı basınç ve aşınma karşıtı kimyasal maddeler içerir. Knittol ZX,  mükemmel bir oksitlenme kararlılığına sahiptir. Yük oluşturma makinelerde viskoz artığı birikmesini veya oluşmasını engeller.

İPLİK ÇEKME

Autoconer Sprey AC-400

Autoconer spreyleri, bağlayıcıların, iplik birleştirme makinelerinin ve kirleticilerin temizlenmesi ve yağlanması için kullanılır. Hav birikmesinin engellenmesini sağlar. Ürün, kritik uygulamaları göz önünde bulundurarak formüle edilmiştir. Bu ürün, piyasada büyük ölçüde kabul görmüş olup, sınıfında en iyi ürün olarak kabul edilir. Bu formül, yüzeyi etkin bir şekilde temizler ve aynı zamanda yağlama sağlar.

SG-630 Molibden Sprey

Autoconer makinelerindeki  hassas parçalar (kamlar ve kam izleyicileri) için Molibden disülfit bazlı yarı kuru yağlama yağı.

Silikon Yağı 1000

Autoconer ray yatakları ve amortisörleri için özel sentetik silikon bazlı yağlama yağı.

Selco Co-Kontak Temizleyici

Bu temizleyici, Uster Technologies India Pvt Ltd.. tarafından üretilen, optik duyarlı aygıtları temizlemek için kullanılır. Düzenli çalışma sırasında, uçuşan hav ve tozlar, optik sensörde birikerek yanlış değer okumasına neden olabilir. Bu yüzden, optik aygıtların kiri temizlenmelidir. Ürünümüz, Uster Technologies tarafından onaylanmıştır.

İğ yağı

SF-1100 sentetik iğ yağı

Bu yağ, hiç karbon kalıntısı bırakmayan %100 Sentetik İğ Yağıdır ve RPM>10,000’i bulan çok yüksek hızlı iğlerde kullanılabilir. Başlıca avantajı, birçok iplik ünitesi tarafından onaylanmış güç tasarrufudur.

SF-1100/48 sentetik Rotor yatağı yağ-yağlamalı

LR, M1&M2 Elitex makinesi:

Özel yağlama yağı kullanımıyla, sıcaklık yaklaşık 46 Cº’ta sabit tutulacak ve Rotor yatağının ömrünü 2 ila 2.5 yıl uzatacaktır.

Yüksek RPM Gresi

SG-1410 sentetik yüksek RPM gresi

Sıcaklık yaklaşık 45 Cº’ta sabit tutulur. Bu gres ürünümüz, daha tanınmış uluslararası markalara kıyasla enerjinizin %1.5 enerji tasarrufu sağlayacaktır.

Hız çerçevesi Lakshmi Rieter LF 1400

Uzun bilezik ve iğ yağa, yönelik SF-1100 ürünümüz, diğer alışılagelmiş ürünlere göre daha uzun süre dayanacak ve kullanım zaman aralığını 15-20 günden fazla arttıracaktır. Hiçbir karbon kalıntısı gözlenmez.

Cer makinesi

CER MAKİNESİ ÜST SİLİNDİR UÇ NİHAİ YATAK KOVANI için SG-1370 Sentetik Yüksek Sıcaklık gresi:

LR D0/25, LRD0/25 RSB CHERRY MAKİNE

TRUTZSCHLER-900 CER MAKİNESİ

SG-1370 kodlu ürünümüz, sıcaklığı 68 Cº’nin altında tutar ve diğer markalara kıyasla normal ömrü 10 gündür. SG-1370 ürünümüz 25 güne kadar dayanacaktır.

SPINOL XL – Antistatik, İplik Yağlama:

Spinol XL’in ana kullanım alanı, melanj ipliklerin polyester ya da akrilikle TFO bükümüdür. Spinol XL sulandırılmadan kullanılır, yün/polyester karışımları %1 ya da yapay ipek/ polyester karışımları % 1.5 ila 2 pamuğa ihtiyaç duyar.  Akrilik ipliklerde % 1.5 ila 2 uygulanmalıdır.

DOKUMACILIK

Projektil Yağlama Yağı

SF-350 SULZER PROJEKTİL YAĞLAMA YAĞI-  Şu anda projektil için kullanılmakta olan alışılagelmiş petrol bazlı ürünlerin kullanımı sonucunda, kumaşa “KILAVUZ DİŞİ İZLERİ” olarak geçen karbon birikintileri görülür. Bu lekeler/izler normal yıkama işleminde çıkmaz ve ultraviyole ışık altında görülebilir. SF-350‘nin kullanılmasıyla “kılavuz dişi izleri” tamamen ortadan kalkar.

SF-400 SENTETİK DİŞLİ YAĞI (S H C) 75w90

Yapılan testler SF-400S serisinin petrol dişli yağlarından %30 daha fazla yüke dayanabildiğini göstermektedir. Bu yağlama yağlarının sentetik baz malzemesinin üstün aşınma önleme ve ekstrem basınç özellikleri, düşük aşınma hızı sağlamak için patentli katkı maddeleriyle iyileştirilmiştir. SF-400 Serisinin soğuk hava akışı nitelikleri, kritik ekipmanların çalıştırılmasında avantajlar sunar. SAE 90 ağırlıklı petrol yağıyla dişli yağı ile karşılaştırıldığında, soğuk havada çalıştırmaya ilişkin tork ihtiyacını %36 oranında düşürmüştür.

İŞLEME

Ürünlerimiz, Hindistan’daki tüm orijinal germe makinesi üreticileri tarafından tavsiye edilmekte olup,  SLM MANEKLAL, PRIMATEX MACHINERY MANUFACTURER, S. M. ENERGY TECHNIK & ELECTRONICS LTD.HARISH TEXTILE ENGINEERS LTD AND S. M. INDUSTRIES LTD., gibi  özellikle ürünlerimizin kullanılmasını tavsiye etmiştir.

Yüksek Sıcaklık Germe Zincir Yağı

SF-600 Sentetik Yüksek Sıcaklık Zincir Yağlama Yağı-  Bu, minimum buhar kayıplarıyla 280 Cº’ye kadar çalışabilen %100 Sentetik yağlama yağıdır ve karbon birikintileri oluşturmaz.

Üfleç Yatakları İÇİN E P Molibdenli Gres

SG-460 Sentetik EP Molibdenli Gres- %100 sentetik makine gres olup bütün germe makine üreticileri tarafından yüksek sıcaklıklardaki egzoz fanı yataklarında kullanılması tavsiye edilmektedir. Temel özelliği erimeyen nitelikte olmasıdır ki bu da ürünün damlama yapmayacağını ya da topak oluşturmayacağı anlamına gelir.

Genişlik ayarlama vidaları için kuru film yağlama yağı

SG-600 Kuru Film Yağlama Yağları- Bu ürün, germe makinesi genişlik ayarlama vidaları için tavsiye edilir. Çabuk kurur ve çok yüksek sıcaklıklara dayanabilir.

Montex Germe Makinesi için Uzun Süreli Gres

SG-6600, kritik derecede yüksek sıcaklık koşullarındaki yataklar için özel olarak geliştirilmiş uzun süreli yağlama yağıdır. Montex Germe Makinesi Yataklarının uzun süreli olarak yağlanması için tavsiye edilir. SG-6600, PTFE (Teflon) İçerikli Sentetik Bazlı Yağlı bir Sentetik Grestir. Aşırı basınçta etkin bir performans sağlar ve yüksek sıcaklık, su buharları vs.’ye karşı dayanıklıdır.

Suya Dayanıklı Gres

SG-440, birinci kalite çok amaçlı bir Poli Alkalin glikol (PAG) bazlı lityum sabun gresidir. Diğer katkı maddeleri ile birlikte, ürüne korozyon koruması ve oksidasyon kararlılığı sağlar. Aşırı derece su itici niteliğe sahip olan PAG, bu grese kusursuz suya dayanıklılık özelliği sağlar. Bu gres, aynı zamanda petrol ürünlerine karşı da ideal direnç sağlar.

BAKIM UYGULAMALARI

Suya Dayanıklı Gres

SG-440: Sulu ortamda yağlama gerektiren herhangi bir uygulama, tekerlek yatakları, elektrikli motor yatakları, su pompaları, bilyalı mafsallar, palet makaraları vb

Temizleyici, Pas Söktürücü Ürünler

SELCO 56, tüm elektrikli ve elektronik ekipmanlar için üniversal bir bakım ürünüdür: aynı anda nemi giderir ve dışarı hapseder, korozyona ve oksitlenmeye karşı korur ve yağlama sağlar, nüfuz eder ve temizler.

Korozyon Koruması

SELCO 57 KOROZYON ÖNLEYİCİ, nemi gidererek ve yeniden oluşmasını önleyerek ve su ve oksijene karşı kalıcı bir koruma bariyeri oluşturarak pası ve korozyonu önleyen, parafin yağ bazı içinde çoklu organik bir inhibitör sistemidir.